Έχουμε 398 επισκέπτες και κανένα μέλος σε σύνδεση
Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε σχετικά.
Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τα ονόματα όλων των επιτυχόντων πανελληνίων εξετάσεων 2014 του Ν. Άρτας.
Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε τον ανακοινοποιημένο (ως προς την τελευταία στήλη) πίνακα.
Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε σχετικά (ανακοινοποίηση ως προς τον ημερομηνία λήξης υποβολής των αιτήσεων από 29-8-2014 σε 3-9-2014).
Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τον πίνακα με τα ονόματα οργανικής τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες της Δ.Ε. Ν. Άρτας εκπ/κών α) μετατεθέντων, β) αιτούντων βελτίωση θέσης, γ) ευρισκομένων στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ.
Οι εκπαιδευτικοί που δεν τοποθετήθηκαν σε σχολεία της προτίμησής τους, τοποθετούνται προς το συμφέρον της Υπηρεσίας στις υπόλοιπες κενές θέσεις. Κατόπιν αυτού, τοποθετούνται υποχρεωτικά οι έχοντες τις λιγότερες μονάδες μετάθεσης, στα σχολεία με τις περισσότερες μονάδες συνθηκών διαβίωσης.
Οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλλαν δήλωση για τοποθέτηση, εφόσον δεν κατέστη δυνατόν να τοποθετηθούν σε σχολεία της προτίμησής τους, μπορούν, αν το επιθυμούν, να υποβάλλουν συμπληρωματική δήλωση για τοποθέτηση στις υπόλοιπες αυτές θέσεις (κάντε κλικ εδώ για να δείτε τον πίνακα με τις νέες οργανικές θέσεις), από σήμερα Πέμπτη 21-8-2014 έως και Τρίτη 26-8-2014.
Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να κάνουν αμοιβαία μετάθεση εντός ΠΥΣΔΕ Άρτας, να υποβάλλουν σχετική αίτηση στη Διεύθυνσή μας, μέχρι και την Παρασκευή 22/8/2014.
Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε τη σχετική εγκύκλιο κι εδώ για το Δελτίο Τύπου της Διεύθυνσής μας.
Αιτήσεις από 19-8-2014 έως και 22-8-2014.
Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετε σχετικά (οι αιτήσεις έως Τρίτη 19-8-2014 και ώρα 14:00).
Κάντε κλικ εδώ για να διαβάσετρε σχετικά.
Κάντε κλικ εδώ για να δείτε το σχετικό διαβιβαστικό, εδώ για τον πίνακα κι εδώ για το έντυπο αίτησης - δήλωσης.
Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τον διορθωμένο κατάλογο αιτήσεων βελτίωσης και οριστικής τοποθέτησης για το σχολικό έτος 2013-2014.
Στο συνημμένο πίνακα, δεν έχουν υπολογιστεί μόρια εντοπιότητας και συνυπηρέτησης τα οποία θα υπολογιστούν όταν οι εκπαιδευτικοί δηλώσουν σχολεία.
Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τους ανακοινοποιημένους πίνακες κενών και πλεονασμάτων για ρύθμιση υπεραριθμιών που αφορούν στο 1ο Γ/σιο Άρτας & το 1ο ΕΠΑ.Λ. Άρτας.
Καλούνται οι εκπαιδευτικοί με οργανική θέση στα σχολεία που διαπιστώθηκε υπεραριθμία, να δηλώσουν μέχρι και την Πέμπτη 7/8/2014 στη Γραμματεία του ΠΥΣΔΕ αν επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι (εδώ για το σχετικό έντυπο αίτησης) .
Εάν έχουν ήδη υποβάλει αίτηση και οι αλλαγές που έγιναν δεν επηρεάζουν την αρχική τους αίτηση, δεν είναι απαραίτητο να υποβάλλουν ξανά.
Οι αιτήσεις μπορούν να υποβληθούν και με fax στο 2681028566, αρκεί στη συνέχεια να αποσταλούν και ταχυδρομικά.